MENU: Úvod  Finanční katalog  Finanční magazín

Mzdy

Budou vyšší platy?

Je samozřejmostí, že minimální mzda se bude zvyšovat. Hlavním důvodem proč se minimální mzda zvyšuje je inflace, která každým rokem snižuje hodnotu peněz. To co je dnes 100 Kč, může být o 5 let 70 Kč.

Vyšší platy budou ale kdy?

Zvýšit mzdu zaměstnanci ještě neznamená, že má skutečně vyšší příjem. Pokud se mzda zvýší jen o inflaci tak prakticky k žádnému zvýšení nedochází. Toto se v současnosti děje například s důchody. Sice sledujeme jejich pravidelný nárůst, ale pokud zohledníme inflaci a pravidelné zvyšování poplatků za energie, tak přijdeme na to, že konec konců k žádnému zvýšení mzdy nepřišlo.

Kdy bude u nás dobře

Pokud slovem "dobře" máme na mysli západní Evropu, tak si musíme uvědomit ekonomický náskok jaký před námi má. Dohnat náskok je někdy praktický nemožné a většinou přicházíme tam, kde ostatní již byli. Pro zvýšení ekonomického blahobytu je třeba kromě zvýšení životní úrovně i doběh mentálně. Myslící západní státy jsou iv tomto směru bohužel napřed.

Dá se to změnit?

Štěstí, tak to je to slovo, co naše ekonomika potřebuje. Bohužel štěstí přijde jen k připraveným a proto je velmi důležité být připraven a zkoušet různé možnosti. Snad se pak časem dočkáme i mzdy, která je srovnatelná s tou ze západní Evropy.


ABC Úvěry 2019 - Finanční katalog.